Medivet

Kód tovaru:
T09550
Výrobca:
Dostupnosť:
Na objednávku
Balenie:
šampón 1x100 ml
Bežná cena s DPH 20%:
10.50 €
Zadajte počet kusov:

 

MEDIVET je špeciálny a účinný veterinárny šampón k riešeniu závažných prejavov šupinateniu a svrbeniu kože zvierat.


MEDIVET obsahuje dve účinné látky: ketokonazol a octopirox,ktoré sa vo svojom účinku dopĺňajú. Obe tieto zložky účinkujú na premnoženú kožnúmikroflóru. Ketokonazol pôsobí proti přemnožovániu kvasiniek. Octopirox účinkuje ako na kvasinky, tak na baktérie. Vďaka kombinácii oboch látok je MEDIVET účinný v podpornej terapii plesňových, kvasinkových a sekundárnych bakteriálnych infekcií kože s prejavmi šupinatenia a svrbenia, napr. u atopických pacientov.
Je účinný v starostlivosti o problémovú kožu a srsť psov, mačiek, koní a ďalších zvierat. Po použití šampónu MEDIVET je srsť lesklá a zdravá.


CHARAKTERISTIKA: Jednou z dôležitých príčin vzniku a rozvoja šupinatenie a svrbenie kože zvierat je premena kvasinkových húb rodu Malassezia zo saprofyt na nebezpečného patogéna. Dôležitú úlohu tu hrá predovšetkým zvýšená vlhkosť kože, výskyt iných dermatóz, defekty keratinizácie, zmeny v ochrannom systéme hostiteľa, atopia, potravné precitlivenosť, poruchy žliaz s vnútornou sekréciou a zvýšená produkcia mazu. Niektorí autori uvádzajú, že Malassezia canis sa ľahšie množia v prítomnosti stafylokokov a rastie dobre v spojení s inými baktériami. Prítomnosť Malassezia aktivuje imunitnú reakciu hostiteľa a výsledkom je epidermálny zápal a poškodenie epidermálnej vodnej bariéry. To vedie k zvýšeniu vlhkosti kože, čo umožňuje ďalšie premnoženie kvasiniek.

POUŽITIE: Navlhčite srsť zvieraťa vlažnou vodou. Vmasírujte MEDIVET šampón do kože a nechajte pôsobiť 10-15 minút, potom opláchnite vodou a srsť dobre osušte. Kúpanie vykonávajte 2x až 3x týždenne poi dobu 4 - 6 týždňov. Potom používajte preventívne raz týždenne. Použitie šampónu konzultujte s veterinárnym lekárom.

Medivet obsahuje dve účinné látky: ketokonazol a octopirox. Medivet je účinný pri starostlivosti o problémovú kožu a srsť psov, mačiek, koní a ďalších zvierat.

Po použití šampónu Medivet je srsť lesklá a zdravá.

Váš e-mail:
Meno, priezvisko:
Predmet:
Správa:
Pridajte prvý príspevok do diskusie
Meno, priezvisko:
Správa:
Overenie:
22 + 7 =
close
Operátori nie sú prítomní. Zanechajte nám odkaz alebo nám napíšte neskôr.
Meno, priezvisko:
Váš e-mail:
Predmet: