Zdravý životný štýl
SUPERFOODS
LIFEFOOD CHIA SEMIENKA BIO

SUPERFOODS

LIFEFOOD CHIA SEMIENKA BIO

Kód tovaru:
T10211
Tovar sa nepredáva
Balenie:
250G RAW BIO VEGAN

Semienka chia ("čia") sú semená šalvie hispánskej (salvia hispanica). 
Ich názov je odvodený od aztéckého „chian“, čo znamená, plný oleja alebo olejnatý. 
Vo svojej dobe patrili semienka chia do skupiny 4 hlavných a nejdôležitejších potravín Aztékov, Toltékov i Mayov. V tejto skupine sa nachádzali spolu s kukuricou, fazulami a amarantom. O ich dôležitosti pre život latinsko- amerických kultur svedčí aj preukázaný fakt, že boli používané tiež ako tzv. „tržná plodina“ ( mena platná pre zámenu tovaru ). 
Bola tiež hlavnou potravinou indiánských bojovníkov pre obdobia vojnových výprav a tiez pre poslov a bežcov, pre ktorých bola vynikajúcim zdrojom živín pri náročných cestách, ktoré museli zvládať v čo najkratšej dobe. Napríklad i dnes patria semienka chia k hlavným potravinám latinsko-amerických sportovcov.

 V historických dobách Latinskej Ameriky sa konzumovali, rovnako ako dnes, samotné alebo ako zmes s obilninami, v nápojoch, mleté na múku, ale i ako medicína, olej (základ farieb na telo) . 
Semienka chia majú vynikajúce HYDROFILNÉ vlastnosti, tj. vysokú schopnost viazat na seba vodu - 1 diel semienok dokáže zväčšiť svoj objem až 12x (vo forme lahkého gelu - tento konzumujú právě aj indiánski běžci). Tieto hydrofilné vlastnosti semienok chia pomáhajú telu zaistiťt vyššiu hydratáciu (zvnútra), čo je velmi dôležité pri športovom výkone a akejkoľvek zvýšenej fyzickej námahe. 

Sú taktiež významným zdrojom proteínov, kvalitných sacharidov, tukov, z ktorých majú vysoké zastúpenie rastlinné Omega-3 mastné kyseliny a v neposlednom rade obsah až 34g vlákniny ( na 100g semienok ). Semienka chia ďalej obsahujú množstvo antioxidantov, vápník (5x viac vápníka ako v mlieku). Tento rastlinný vápník náš organizmus omnoho lepšie a jednoduchšie prijíma a využíva, než vápník z živočišnych zdrojov. Chia obsahujú tiež železo, zinok, draslík, magnesium, fosfor a dalšie dôležité živiny v čistej a přírodnej forme.

Informácie o produkte

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota 1832 kJ / 444 kcal
Tuky 31 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 3,8 g
Sacharidy 4,5 g
- z toho cukry 0,8 g
Vláknina 31 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0,02 g

Informácie pre alergikov

Môže obsahovať stopy škrupinových plodov a sezamu.

Zloženie

chia semínka* (Salvia hispanica) (100 %).

* = produkt ekologického zemědělství.

Zem pôvodu

Mexiko

BIOCZ-BIO-002 | Zemědělská
produkce mimo EU
BIOCZ-BIO-002
Váš e-mail:
Meno, priezvisko:
Predmet:
Správa:
Pridajte prvý príspevok do diskusie
Meno, priezvisko:
Správa:
Overenie:
6 + 19 =
close
Operátori nie sú prítomní. Zanechajte nám odkaz alebo nám napíšte neskôr.
Meno, priezvisko:
Váš e-mail:
Predmet: