Zdravý životný štýl
SUPERFOODS
ISWARI OVOS NAKLICENY,NEPRAZENE KAKAO,GOJI 360G

SUPERFOODS

ISWARI OVOS NAKLICENY,NEPRAZENE KAKAO,GOJI 360G

Kód tovaru:
T10314
Tovar sa nepredáva
Balenie:
360G BEZLEPKOVE, S POHANKOU, LUCUMOU, GOJI, NEPRAZENYM KAKAOM

Naklíčený ovos – kakao a goji BIO RAW 360 g

  • Základom sú BIO raw naklíčené ovsené vločky,
  • ktoré vás nadlho vás zasýtia,
  • goji vám dodá potrebné vitamíny, minerály a fytochemikálie a
  • kakaový prášok zlepší náladu hneď zrána 

Základom tejto raňajkovej zmesi sú naklíčené bezlepkové ovsené vločky. Neobsahuje žiadny pridaný cukor. Sladká je len vďaka ovociu lucuma a goji.

Goji býva často označované za najvýživnejšie ovocie na svete. Cenené je najmä v tradičnej čínskej medicíne. Je zdrojom viacerých vitamínov, minerálov a fytochemikálií.

Kakao je vo svojej prirodzenej, nepraženej podobe skvelým životabudičom: je dobré na mozog aj srdcovocievny systém a údajne navodzuje lepšiu náladu vďaka obsiahnutým enzýmom 

Prečo ovos?

Obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá vás nadlho zasýti. Ovsené vločky majú nízky glykemický index. Ich konzumáciou teda predchádzate návalom „vlčieho hladu”, aký môžete pociťovať napr. po zjedení sladkostí.

Ovsené vločky obsahujú významné množstvo minerálov (železo, horčík, draslík a zinok) a vitamínov skupiny B.

Ovos je predmetom výskumu v súvislosti so znižovaním LDL cholesterolu, prevenciou rakoviny hrubého čreva, udržiavania zdravej črevnej mikroflóry a posilňovania imunity. Závery týchto výskumov však zatiaľ príslušné nariadenia EÚ neumožňujú zverejňovať ako zdravotné tvrdenia pri predaji.

Prečo naklíčený ovos?

Obilniny obsahujú tzv. antinutrienty. Sú to fytochemikálie, ktoré čiastočne zabraňujú vstrebávaniu živín z týchto potravín počas trávenia.

Keď sa však nechajú naklíčiť, biologická dostupnosť živín sa podstatne zvýši. Semienko už nepotrebuje byť chránené, dochádza k rastovej fáze a enzýmy „odomykajú” živiny pre vznikajúci život.

Bezlepkové naklíčené ovsené zrná sú dehydratované do 40 °C, aby boli zachované všetky živiny a enzýmy. Naklíčené ovsené zrno je následne šetrne stlačené do vločky. Tieto vločky sú vďaka procesu klíčenia oveľa lepšie stráviteľné.

AKO POUŽIŤ BIO RAW NAKLÍČENÝ OVOS – KAKAO A GOJI

Na jednu porciu použite približne 4 polievkové lyžice vločiek. Zalejte ich rastlinným mliekom tak, aby vznikla kaša. Môžete ihneď konzumovať. Alebo môžete pridať 2 lyžice do vašej obľúbenej kaše a zvýšiť tak jej výživovú hodnotu.

ZLOŽENIE BIO RAW NAKLÍČENÝ OVOS – KAKAO A GOJI

bio bezlepkový naklíčený ovos – vločky (40 %), bio pohánková krupica, bio lucuma, bio goji (6 %), bio prášok z nepraženého kakaa (5 %), bio naklíčená pohánka

ĎALŠIE INFORMÁCIE

  • výrobca: Iswari
  • poľnohospodárska produkcia EÚ
  • Skladujte v suchu, chlade a mimo slnečného žiarenia.

 

Váš e-mail:
Meno, priezvisko:
Predmet:
Správa:
Pridajte prvý príspevok do diskusie
Meno, priezvisko:
Správa:
Overenie:
18 + 4 =
close
Operátori nie sú prítomní. Zanechajte nám odkaz alebo nám napíšte neskôr.
Meno, priezvisko:
Váš e-mail:
Predmet: